Google Drive’daki güncellenmemiş bir güvenlik zafiyeti sebebi ile kötü amaçlı yazılım saldırganları tarafından meşru belge veya görüntü olarak gizlenmiş kötü amaçlı dosyaları dağıtmak için kullanılabilir durumda.

İşlevsel olarak kullanıcıların bulut depolama alanındaki mevcut herhangi bir dosya için herhangi bir dosya uzantısına sahip yeni bir sürümü yüklemesine izin veriyor. kötü niyetli bir yürütülebilir dosya ile zafiyet sömürülebiliyor. Demo videolarında gösterildiği gibi, bunu yaparken dosyanın bir grup kullanıcı arasında zaten paylaşılmış olan yasal bir sürümü kötü amaçlı bir dosyayla değiştirilebilir; indirildiğinde hedeflenen sistemleri etkilemek için kullanılabilir.

Google Drive kullanan bir çok insan ve firma bu zafiyet den fazlası ile etkilenirken Google Drive güvenli mi ? sorularını da beraberinde getiriyor. Dijital Dünya da verilerimizi hangi ürünlere teslim ettiğimizi mutlaka düşünmeliyiz.

Dijital Dünya da verilerimizi hangi ürünlere teslim ettiğimizi mutlaka düşünmeliyiz.

TheCyberSecret ekibi olarak ATAGUC ürününü incelemenizi tavsiye ediyoruz. Siber Dünya da verilerimizin güvenliği çok değerli olmakla birlikte verilerini sistemlerinize, yani size emanet eden insanlara değer vermeliyiz.